Ankara Kalkınma Ajansı Matematik Öğretimi İçin Oyun Geliştirme Yarışması


1.5.2020

Ankara Kalkınma Ajansı Matematik Öğretimi İçin Oyun Geliştirme Yarışması

Ankara Kalkınma Ajansı COVID-19 virüsünün yarattığı olumsuz şartlar altında yazılım geliştirme ve oyun yazılımı geliştirme kapasitesine sahip kişi kurum ve şirketleri üretim ortamına çekmek üzere Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve ODTÜ Teknokent A.Ş. iş birliğinde Matematik Öğretimi için Oyun Geliştirme Yarışması düzenliyor. İlgili yarışmayla Ankara’ya ait bir değer olan gelişmiş oyun sektörünün tanıtılması ve bu sektörün eğitim alanına katkı sağlaması da amaçlanıyor.

Yarışma kapsamında ülkemizin önemli bir sorunu olan matematik öğretimini uzaktan eğitimi destekler formata uygun olarak daha kolay bir duruma getirecek çözümleri desteklemek üzere 3., 4. ve 5. sınıflarda öğretilen matematik derslerinin tamamı ya da bir bölümü için oyun yazılımlarının geliştirilmesi hedefleniyor.

Yarışmaya başvurular 1-31 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.  Yarışma kazananları 1-15 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılacak jüri değerlendirme süreci sonrası belirlenecektir. Değerlendirme sonrası kazananlar ödül etkinliği ile duyurulacaktır.

Ödüller:

Birincilik Ödülü: 7.500 TL

İkincilik Ödülü: 5.000 TL

Üçüncülük Ödülü: 2.500 TL

Yarışmaya Başvuru Koşulları:

Yarışmaya aşağıdaki niteliklere sahip oyun geliştirebilecek girişimci, yazılımcı, tasarımcı, öğrenci kısacası fikrine güvenen herkes katılım sağlayabilir. Yarışma başvuruları www.oyunla.biz.tr adresinden alınacaktır.

Oyunların Özellikleri:

  • İlkokul 3.,4. ve 5. sınıflarda okutulan matematik derslerinde öğretilen bir ya da birkaç konuyu içermelidir.
  • Oyun öğretme metodunun temelini oluşturmalıdır.
  • Yarışmada dereceye giren oyunların ödüllerini teslim alabilmeleri için herhangi bir platformda yayınlanmış olması gerekmektedir.
  • Oyun 3.-5. sınıflara giden çocukların oynayabileceği düzeyde olmalıdır.
  • Oyunlarda kullanılan dil müfredata uygun olmalıdır.
  • Oyunlar hiçbir surette şiddet içermemelidir.

Detaylı Bilgi ve İletişim

Yarışmayla ilgili detaylı bilgi ve gelişmeler için yarışma web sitesi: www.oyunla.biz.tr adresini takip edebilir; yarışmayla ilgili sorularınızı ve yarışma kayıtlarını bu adres üzerinden iletebilirsiniz.


LinkedIn Paylaş