Türkiye’nin Canı Küçük Destek Programı Başvuruları Devam Ediyor


27.8.2019

Türkiye’nin Canı Küçük Destek Programı Başvuruları Devam Ediyor

WWF-Türkiye, tehlike altındaki biyolojik zenginliklerimizin korunmasını desteklemek amacıyla yürüttüğü Türkiye’nin Canı Küçük Destek Programı’nın dördüncü dönemini “Anılarda Kalmasın” temasıyla başlattı.

Türkiye’nin Canı Küçük Destek Programı ile bölgelerinde kaybolmaya yüz tutmuş canlı türlerinin ve doğal yaşam alanlarının korunması için çalışan yerel sivil toplum kuruluşlarınca geliştirilecek projelere hem maddi hem de teknik destek sağlanıyor. WWF-Türkiye’nin 2011’de başlattığı program ile bugüne dek 13 proje hayata geçirildi.

Küçük Destek Programı Nasıl Çalışıyor?

Türkiye’nin Canı Küçük Destek Programı’nde izlenen süreç, “Kaynak Geliştirme” ile “Proje Seçimi ve Uygulaması” olmak üzere iki aşamadan oluşuyor. Bireysel ve kurumsal destekçiler tarafından yapılan bağışlar, bir havuzda toplanarak Program için gerekli fon oluşturuluyor. WWF-Türkiye, bu bağışlar belirli bir miktara ulaştığında, destek verilecek proje başvurusu için duyuru yapıyor. Bu çağrıya karşılık Türkiye’nin dört bir yanından yerel sivil toplum kuruluşları, kendi bölgelerinde biyolojik çeşitliliği korumaya yönelik projelerini hazırlayıp başvuru yapıyor. Bir jüri tarafından yapılan değerlendirme ile kazanan projelere maddi destek sağlanıyor ve projelerin uygulanmasına başlanıyor. Destek alan kuruluşlar faaliyetlerini gerçekleştirirken, WWF-Türkiye de, bir yandan bu kuruluşlara yol göstericilik yapıyor, bir yandan da bir sonraki dönem için bağış toplamaya devam ediyor.

Türkiye’nin Canı IV. Dönem Küçük Destek Programına, 9 Eylül 2019 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

Bağlantılar:

WWF Duyuru Sayfası


LinkedIn Paylaş