İzmir Kalkınma Ajansı Covid-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Mali Destek Programı Sonuçları Açıklandı


24.5.2020

İzmir Kalkınma Ajansı Covid-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Mali Destek Programı Sonuçları Açıklandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan ve bütün Türkiye’de 26 Kalkınma Ajansı eliyle uygulanan “Covid-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Mali Destek Programı” kapsamında İzmir Bölgesinden yapılan başvuruların değerlendirme süreçleri tamamlandı.

Yaklaşık 4 Milyon TL kaynağın aktarılacağı 3 projenin başvuru sahipleri ve proje konuları şu şekilde:

1. EFATECH Tekstil, Elektronik, Makine Sanayi Ltd. Şti.

Tekstil sektörüne yönelik makine üretimi alanında çalışan firma, destek almaya hak kazandığı projesi ile cerrahi maske üretiminde lastik dikimi için kullanılan akıllı ultrasonik jeneratör modüllü makine üretimini gerçekleştirecektir. Bu sayede, maske üretim sürecinin önemli bir bileşeni yerlileştirilmiş olacaktır.

2. Dokuz Eylül Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi

Dokuz Eylül Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi tarafından uygulanacak proje kapsamında ülkemizin önemli tarım merkezlerinden biri olan İzmir’de evcil hayvanlar ve çiftlik hayvanlarında SARS CoV-2 virüsünün varlığını ve etkisini ölçmeye yönelik araştırma faaliyetleri yürütülecektir.

3. İzmir Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu

İzmir Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu tarafından uygulanacak proje kapsamında hem tutuklu ve hüküm kadınlara meslek kazandırılması hem de ülkemizin ihtiyaç duyduğu kişisel koruyucu ekipmanların üretimine destek olunması amaçlanıyor.


LinkedIn Paylaş