Covid-19 ile Mücadelede 3 Projeye OKA Desteği


5.6.2020

Covid-19 ile Mücadelede 3 Projeye OKA Desteği

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Covid-19 ile mücadele sürecinde hazırlanan üç aşamalı plan çerçevesinde, ülkemizdeki 26 kalkınma ajansı tarafından uygulanan “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Mali Destek Programı” kapsamında TR83 bölgesinden yapılan başvuruların değerlendirme süreçleri tamamlandı.

Yapılan değerlendirmeler neticesinde, Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden 120 proje başvurusundan 3 proje destek almaya hak kazandı. Yaklaşık 1 Milyon TL kaynağın aktarılacağı 3 proje kapsamında;

  • Selekt Bilgisayar İletişim Ürünleri San. Ltd. Şti.’nin başvuru sahibi olduğu projede bluetooth destekli, temassız ısıölçer cihaz üretimi için Samsun fabrikasında üretim hattı kuracak ve proje ile yerli üretim, uygun fiyatlı temassız ısıölçerler ulusal çapta kullanıma sunulacaktır.
  • Tokat T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nun başvuru sahibi olduğu proje ile koruyucu maske ve giysi üretimi için kurum bünyesinde üretim atölyesi kurulacak ve Tokat ilinde yaşayan halka, kamu kurumlarına, ülkemizdeki cezaevleri personeline ve risk altındaki mahkûmlara en ekonomik şekilde maske temini sağlanacaktır.
  • Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin projesinde ise salgın gibi olağan üstü hallerde kullanılmak üzere yeni teknolojiyle donatılmış cenaze hizmetleri ve morg üniteleri kurularak ilde pandemiyle mücadeleye destek olunacaktır.

LinkedIn Paylaş