Avrupa Birliğinden Geçici Koruma Sağlanan Suriyeliler için Girişimcilik Desteği


1.9.2019

Avrupa Birliğinden Geçici Koruma Sağlanan Suriyeliler için Girişimcilik Desteği

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen FRİT1 (The EU Facility for Refugees in Turkey 1) “Geçici Koruma Sağlanan Suriyeliler ve Türk Vatandaşları için İşletmelerin ve Girişimciliğin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Gaziantep İlinde Geçici Koruma Sağlanan Suriyeli (GKSS) girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve becerilerini geliştirmek, iyi iş modellerinin oluşturulmasını sağlamak, başarılı işletmelerin kurulmasını ve sürdürülebilirliğini sağlamak, girişimcilik potansiyelini geliştirerek sosyoekonomik entegrasyona ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla girişimcilik desteği verilecektir.

Toplam 565.333 Avro bütçeli programda girişimcilere %75 oranında destek verilecek. Programa başvuracak eğitimcilerin ilk önce alacakları girişimcilik eğitimini başarı ile tamamlamaları gerekmekte.

Girişimcilik eğitimi için son başvuru tarihi 13 Eylül 2019 saat 17:30’dur. Girişimcilik desteği için son başvuru tarihi ise 1 Kasım 2019 saat 17:30’dur. Başvuruların FRiT Gaziantep Proje Ofisi Gaziantep Bölgesel Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme Merkezi (GETHAM)’a yapılması gerekmektedir.

Bağlantılar:

Proje Teklif Çağrısı


LinkedIn Paylaş