Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı Uygulama Esasları Tebliğinde Değişiklik Yapıldı


21.6.2020

Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı Uygulama Esasları Tebliğinde Değişiklik Yapıldı

19/06/2020 tarih ve 31160 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı Uygulama Esasları Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğle Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı Uygulama Esasları Tebliği'nde değişiklik yapıldı.

Temel olarak, deneyimlenen uygulama süreci dahilinde yatırımcılar, programın birlikte yürütüldüğü kurumlarda çalışan kamu görevlileri, program kapsamında değerlendirme raporu hazırlamak üzere yetkilendirilmiş olan bağımsız danışmanlık firması temsilcileri ve Program Yönetim Ofisi çalışanları tarafından yapılan geri bildirimler çerçevesinde tespit edilmiş olan gelişim alanlarına yönelik yapılan değişikliklerle Programın işlerliğinin ve üreteceği katma değerin artırılması hedefleniyor.

Ayrıca, Tebliğde yapılan değişiklikle projelerin Ar-Ge kısmı için yatırımcı firmanın bir veya daha fazla Ar-Ge yüklenicisi firmayla işbirliği yapabilmesi imkanı getirildi. Böylelikle teknoloji yoğun faaliyetler sürdüren firmalar ile yatırım ve seri üretim tecrübesi bulunan firmaların aynı proje çerçevesinde işbirliği yapabilmesine imkan tanınmış oldu.

Tebliğin güncel haline ulaşmak için tıklayınız.


LinkedIn Paylaş