Bakanlık, BMİDÇS 25. Taraflar Konferansı'nda Ülkemizi Temsil Edecek Üniversite Temsilcilerini Arıyor


4.9.2019

Bakanlık, BMİDÇS 25. Taraflar Konferansı'nda Ülkemizi Temsil Edecek Üniversite Temsilcilerini Arıyor

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (BMİDÇS) 25. Taraflar Konferansı Yan Etkinlik Programı hazırlıkları kapsamında ülkemizi temsil edecek üniversite temsilcilerini arıyor.

Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (BMİDÇS) 25. Taraflar Konferansı (COP 25), 2-13 Aralık 2019 tarihleri arasında Şili’nin Santiago kentinde gerçekleştirilecektir. Konferans süresince, Kyoto Protokolü 15. Taraflar Toplantısı (CMP 15), Paris Anlaşması 2. Taraflar Toplantısı (CMA 2), Bilimsel Teknolojik Danışma Yardımcı Organı 51. Oturumu (SBSTA 51) ile Uygulama Yardımcı Organı 51. Oturumu (SBI 51) düzenlenecektir.

Söz konusu oturumlar süresince gerçekleştirilecek teknik ve siyasi müzakere toplantılarının ülkemiz adına verimli bir şekilde takip edilebilmesinin yanı sıra ülkemizin iklim değişikliği ile ilgili konularda yaptığı çalışmaların uluslararası düzeyde aktarılabilmesi ve tanıtılabilmesi amacıyla yan etkinlik programının hazırlanması planlanmaktadır. Bu bağlamda ilgili üniversite temsilcilerine ilişkin bilgilerin, 01 Ekim 2019 tarihine kadar resmi yazı ile T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığına yüksek öğretim kurumları tarafından iletilmesi gerekmektedir.

İlgili YÖK duyurusu ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


LinkedIn Paylaş