Marie S. Curie “Yenilikçi Eğitim Ağları” Çağrısı Açıldı


16.9.2019

Marie S. Curie “Yenilikçi Eğitim Ağları” Çağrısı Açıldı

Kariyerinin başındaki araştırmacıların desteklendiği Marie S. Curie Yenilikçi Eğitim Ağları- Innovative Training Networks (ITN) Çağrısı açıldı. Son başvuru tarihi 14 Ocak 2020.

Yenilikçi Eğitim Ağları (ITN) desteği kapsamında, kariyerinin başında, mevcut ve gelecekteki zorluklarla yüzleşebilecek, bilgi ve fikirlerini ürün ve hizmetlere dönüştürebilen yeni nesil yaratıcı, girişimci ve inovatif araştırmacılara yönelik eğitim faaliyetleri desteklenmektedir. Bu eğitim desteğine; üniversiteler, araştırma kurumları, işletmeler, KOBİ'ler ve diğer sosyo-ekonomik aktörler, ortak eğitim ve/veya doktora programı projeleri ile başvurabilmektedir.

Desteklenen projelerde çalışmak üzere istihdam edilecek araştırmacıların henüz doktora derecesini almamış ya da en fazla 4 yıl tam zamanlı araştırma deneyimi bulunması gerekmektedir. Bununla birlikte istihdam edilecek araştırmacının yurtdışından geliyor olması gerekecektir.

Proje önerisinin Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmesi halinde istihdam edilecek araştırmacıların maaşları, eğitim ve araştırma masrafları, proje ortakları arasında düzenlenecek etkinliklerin masrafları, Avrupa Komisyonu tarafından karşılanmaktadır.

ITN Çağrısı'na sunulabilecek proje önerileri 3 farklı şekilde olabilmektedir:

  • Avrupa Eğitim Ağları Paneli – European Training Network (ETN): En az üç farklı AB Üye ve Asosiye Ülkesinden, 3 farklı akademi ve akademi olmayan kuruluşun bir araya gelmesi ile oluşturulacak konsorsiyum ile bir araştırma ve eğitim programı yazılması beklenmektedir. 
  • Sanayi Doktora Paneli – European Industrial Doctorates (EID): En az 2 farklı AB Üye veya Asosiye Ülkeden, an az bir akademi ve bir sanayi kuruluşunun bir araya gelmesi ile oluşturulacak doktora programı kapsamında, araştırmacıların sanayinin ihtiyaç duyduğu alanlar özelinde yetiştirilmesi hedeflenmektedir. 
  • Ortak Doktora Paneli – European Joint Doctorates (EJD): En az 3  farklı AB Üye ve Asosiye Ülkeden 3 farklı kuruluşun bir araya gelerek oluşturacakları uluslararası, sektörler arası ve disiplinler arası doktora programı kapsamında ortak, çift ya da çoklu doktora derecesi verilmesi hedeflenmektedir. 

Çağrı ile ilgili detaylı bilgi almak için:

Çağrı Detayı (Avrupa Komisyonu)

Destek İle İlgili Ayrıntılı Bilgi (TÜBİTAK Ufuk2020 İnternet Sitesi)


LinkedIn Paylaş