Kazananlara Araştırma Ödülü Verilecek “ERC Public Engagement” Yarışmasına Başvurular Başladı


1.10.2019

Kazananlara Araştırma Ödülü Verilecek “ERC Public Engagement” Yarışmasına Başvurular Başladı

ERC, “Public Engagement” yarışmasının başvurularını başlattı. Yarışmanın amacı, hibe alan projelerde bilim dünyasının dışındaki insanlara yönelik etkileşimi arttırmak ve böylece bilimsel ve teknolojik gelişmelerin sıradan insanlar tarafından daha iyi anlaşılmasını sağlamak. Yarışma son başvuru tarihi 10 Ocak 2020.

Projeler üç kategoride ödüllendirilecektir:

  • Kamuya açıklık
  • Basın ve medya ilişkileri
  • Çevrimiçi ve sosyal medya

Kazananlar, bilim dünyasında öncü isimlerden oluşturulacak jüri ile belirlenecek olup; sonuçlar, Temmuz 2020'de İtalya'nın Trieste şehrindeki EuroScience Open Forum (ESOF)’da yapılması planlanan ödül töreninde açıklanacaktır.

Ödül olarak her kategori için kazananlara kupa verilecektir. Ayrıca “EuroScience Open Forum (ESOF) 2020” için ücretsiz katılım sağlayacaklardır. Yol ve konaklama bedelleri yarışma tarafından karşılanacaktır. Kazanan projeler, projenin görünürlüğünü artırarak, ödülün ardından birkaç ay boyunca ERC iletişim kanallarında öne çıkacaktır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

ERC (Avrupa Araştırma Konseyi) Hakkında

"European Research Council (ERC)" genç ve kıdemli araştırmacıların yüksek riskli ve kazançlı, çığır açıcı nitelikteki projelerini destekliyor. ERC programı, Ufuk2020 programı altında kariyerinin çeşitli aşamalarındaki akademisyenlere yönelik farklı hibe destekleri vermekte.


LinkedIn Paylaş