Innovation Radar 2019 Ödülleri Açıklandı


3.10.2019

Innovation Radar 2019 Ödülleri Açıklandı

Ufuk2020 programı kapsamında fonlanan projelere yönelik olarak, geçtiğimiz Ağustos ayında 4 kategoride en inovatif projeleri belirlemek için projeler halk oylamasına sunulmuştu. Kazanın projeler geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Araştırma ve İnovasyon Günlerinde ilan edildi.

Birincilik ödülü olan Innovation Radar 2019 ödülünü Kadın-Öncü İnovasyonlar dalında İsviçre’den SUPSI projesi kazandı. Diğer kategorilerin kazananları ise aşağıdaki gibidir. Projelerle ilgili ayrıntılı bilgiye projelerin isimlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz:

  1. Toplum İçin Teknoloji: ALS, inme ve travmatik beyin yaralanmaları gibi nedenlerle konuşamayan bireylere yönelik olarak göz hareketleri iletişim kurmaya yönelik giyilebilir cihaz geliştirilmesi projesi EyeControl (İsrail)
  2. Yenilikçi Bilim: Beyin hücreleri gibi zor erişilen bölgelerde kanser tedavisine yönelik Oslo Üniversitesi Hastanesi’nin projesi. (Norveç)
  3. Endüstriyel & Gelişen Teknoloji: Kişisel ilaç uygulamaları için hastaların kişisel verilerinin korunduğu derin öğrenme yazılımı geliştirilmesi ile Transilvania University of Brasov (Romanya)
  4. Kadın-Öncü İnovasyonlar: Zorlu endüstriyel ortamlarda onarım görevlerini yerine getirebilecek robot teknolojisi geliştirmeyi amaçlayan SUPSI projesi. (İsviçre)

LinkedIn Paylaş