AR-GE Mühendisi Yetiştirme Programı Tamamlandı


5.10.2019

AR-GE Mühendisi Yetiştirme Programı Tamamlandı

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) ve Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) işbirliği ile Türkiye'deki Ar-Ge personeli ihtiyacını karşılamak ve donanımlı Ar-Ge personeli yetiştirmek üzere hayata geçirilen Ar-Ge Mühendisi Yetiştirme Programı'nın 2019 yılı yaz dönemi sona erdi.

Önceki yıllarda OİB-BUSİAD işbirliğinde Bursa'da gerçekleştirilen program, bu yıl itibariyle OİB-İnci Akademi işbirliği ve Maxion Wheels, Norm Civata, Renkler Makine, Volkan İtfaiye, İnci GS Yuasa, Teknika Plast desteği ile İzmir'e ve OİB-TAYSAD işbirliği, Benteler, Birinci Otomotiv, A Raymond, Cavo, Autoliv, Palzer Pimsa, Farba desteği ile Kocaeli'ye uzandı. Bu yıl 3 farklı şehirde gerçekleşen Otomotiv Ar-Ge Mühendisi Yetiştirme Programına toplam başvuru sayısı 1000'e yaklaşırken, toplamda da 94 katılımcı sertifika almaya hak kazandı. Bursa'da; OİB ve BUSİAD iş birliği, Tofaş, Oyak Renault, Coşkunöz, Martur, Doğu Pres, ve Yeşilova Holding desteğiyle düzenlenen programı başarıyla tamamlayan 49 öğrenci sertifikalarını aldı.

Bursa, İzmir ve Kocaeli olmak üzere 3 farklı şehirde sertifika töreni gerçekleştirildi. Törende, Proje Koordinatörü Dr. İsmail Durgun katılımcılara programın detayları ile ilgili bilgiler verdi. Ar-Ge Mühendisi Yetiştirme Programı'nı başarıyla tamamlayan öğrenciler sertifikalarını OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, OİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Sabuncu ve OİB Yönetim Kurulu üyesi Yüksel Öztürk'ün elinden aldı.


LinkedIn Paylaş