Ufuk2020 Çağrısı: Yenilenebilir Enerji için Uzun Vadeli Afrika-Avrupa Araştırma ve İnovasyon Ortaklığı


8.10.2019

Ufuk2020 Çağrısı: Yenilenebilir Enerji için Uzun Vadeli Afrika-Avrupa Araştırma ve İnovasyon Ortaklığı

Yenilenebilir Enerji için Uzun Vadeli Afrika-Avrupa Araştırma ve İnovasyon Ortaklığı (Long Term EU-Africa Partnership for Research and Innovation actions in the area of renewable energy) çağrısı açıldı. LC-SC3-JA-5-2020 Id numaralı çağrının son başvuru tarihi 26 Mart 2020.

Teklif kapsamında, yenilenebilir enerji teknolojilerinin Afrika’nın çevresel, sosyal ve ekonomik şartlarına adaptasyonunu amaçlayan, uzun vadeli ve yenilikçi projeler desteklenecektir. Projelerin üye/asosiye ülkeler ile Afrika arasında araştırmacı değişimi ve teknoloji transferini içermelidir. Uzun vadeli ve sürdürülebilir işbirliğinin kurulmasını sağlamak için projenin tahmini süresi 5 yıldır.

Proje konsorsiyumu en az beş farklı üye/asossiye ülkesinden ve en az beş farklı Afrika ülkesinden tüzel kişiler tarafından oluşmuş olmalıdır.

Proje konsorsiyumuna dahil olabilecek Afrika ülkeleri: Cezayir, Angola, Benin, Botsvana, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Cape Verde, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Komor Adaları, Kongo (Demokratik Halk Cumhuriyeti), Kongo (Cumhuriyet), Fildişi Sahili, Cibuti, Mısır, Eritre, Etiyopya, Gabon, Gambiya, Gana, Gine, Gine-Bissau, Kenya, Lesoto, Liberya, Libya, Madagaskar, Malavi, Mali, Moritanya, Mauritius, Fas, Mozambik, Namibya, Nijerya, Ruanda, Sao Tome ve Principe, Senegal, Seyşeller, Sierra Leone, Somali, Güney Afrika, Güney Sudan, Sudan, Svaziland, Tanzanya, Togo, Uganda, Zambiya, Zimbabve.

Bağlantılar:

Çağrı Sayfası


LinkedIn Paylaş