Gaziantep: Smart BİGG Proje Başvuruları (TÜBİTAK 1512)


19.10.2019

Gaziantep: Smart BİGG Proje Başvuruları (TÜBİTAK 1512)

TÜBİTAK BiGG ile girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi, böylece nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması amaçlanmaktadır.

Program 2 aşamadan oluşmaktadır. 1. Aşama TÜBİTAK’ın belirlediği uygulayıcı kuruluşlar tarafından sağlanmaktadır. Bu aşamada girişimcilere girişimcilik, iş modeli ve iş planı hazırlama gibi eğitimler verilmekte, ayrıca deneyimli mentorlar ile girişimciye teknik, ticari ve idari konularda destek sağlanmaktadır. Sağlanan destek sonrası girişimciler 2. aşama olan TÜBİTAK BiGG çağrısına başvuru yapmaktadır.

200 Bin TL geri ödemesiz hibe desteği imkanı sağlayan bu program için Hasan Kalyoncu Üniversitesi de Uygulayıcı Kuruluş olarak Smart BiGG programı ile girişimcilere destek vermektedir.

Aşağıdaki tematik alanlarda proje fikriniz var ise Smart BİGG’e başvurabilirsiniz:

  • Akıllı Ulaşım,
  • Enerji ve Temiz Teknolojiler,
  • Akıllı Üretim Sistemleri (Sanayide Dijital Dönüşüm),
  • İletişim ve Sayısal Dönüşüm,
  • Sağlık ve İyi Yaşam,
  • Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme 

Detaylı bilgi ve başvuru için www.smartbigg.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Son başvuru tarihi 25 Ekim 2019’dur.


LinkedIn Paylaş