Bilimin ve Teknolojinin Öncüsü TÜBİTAK 57 Yaşında


25.7.2020

Bilimin ve Teknolojinin Öncüsü TÜBİTAK 57 Yaşında

24 Temmuz 1963 yılında kurulan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) 57. kuruluş yıldönümü, Ankara ve Gebze yerleşkesinde eş zamanlı olarak kutlandı.

24 Temmuz 2020 Cuma günü gerçekleştirilen TÜBİTAK’ın 57. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni Ankara’da Başkanlık Feza Gürsey Konferans Salonunda, TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi’nde ise Ulusal Metroloji Enstitüsü (UME) Konferans Salonunda yapıldı.

Bu yıl törende 25 yıl ve üzeri çalışma yılını doldurmuş Ankara’da görev yapan 29 ve TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi’nde görev yapan 41 olmak üzere 70 çalışana plaket verildi. 1 Ocak 2020-24 Temmuz 2020 tarihleri arasında emekli olan Ankara’dan 13 ve Gebze yerleşkesinden 7 olmak üzere toplam 20 personele plaket takdim edildi. TÜBİTAK’ın 57. Kuruluş Yıl Dönümü anısına özel baskı Pul verildi.

TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen plaket takdimi TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal tarafından; Ankara’da gerçekleştirilen plaket takdimi ise TÜBİTAK Başkanı adına Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yozgatlıgil tarafından yapıldı.

Bu yıl pandemi dolayısıyla törene sadece plaket sahipleri ve yöneticiler katıldı. Prof. Dr. Hasan Mandal’ın, Gebze yerleşkesindeki törenin açılış konuşması Ankara’da Başkanlık Binasındaki Feza Gürsey Konferans Salonunda canlı bağlantı ile sahneye yansıtıldı.


LinkedIn Paylaş