Türkiye - İskandinavya Eurostars Çağrısı Açıldı


27.12.2019

Türkiye - İskandinavya Eurostars Çağrısı Açıldı

Türkiye ve İskandinav ülkeleri (Danimarka, İsveç ve Norveç) arasındaki işbirliğinin artırılması ve bu ülkelerdeki firmaların ortak Ar-Ge çalışmalarının Eurostars Programı kapsamında desteklenmesi amacıyla Eurostars Çağrısı açılmıştır.

Bu kapsamda, en az bir Türk ve bir İskandinav ülkesinden birer kuruluşun katılımıyla, pazara yönelik, yenilikçi ürün ve süreçlerin geliştirilmesi amacı taşıyan ortak uluslararası Ar-Ge projeleri desteklenecektir. Proje konsorsiyumlarında Ar-Ge yoğun bir KOBİ’nin koordinatör olarak yer alması beklenmektedir. Ayrıca, ortak proje önermek isteyen Türk firmaların, projeyi birlikte gerçekleştirecekleri İskandinav paydaş ile proje ortağı olarak anlaşmaları gerekmektedir. Tek taraflı proje başvuruları kabul edilmemektedir.

Çağrı için son başvuru tarihi 13 Şubat 2020’dir. Başvurular Eurostars websitesinden alınacaktır. Uluslararası başvuruya paralel olarak aşağıdaki belgeyi ulusal ön inceleme için eurostars@tubitak.gov.tr adresine iletilmesi gerekmektedir:

Ön İnceleme Formu

Ayrıca, uluslararası değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra kabul alan firmaların TÜBİTAK'a ulusal başvuru yapmaları gerekmektedir.

Çağrı metni ve başvuru süreci için lütfen tıklayınız.

Çağrıya Başvurmak için Proje Ortağı Arama:

İlgili İskandinav firmaları ile iletişime geçmek ve ortak bulmak için oluşturulan LinkedIn sayfasına kayıt olmanız gerekmektedir.

TÜBİTAK İlgili Kişi:

Elif DOĞAN-ARSLAN
Eurostars Ulusal Proje Koordinatörü
Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı
TÜBİTAK
Tel: 0312 298 1416
E-posta: eurostars@tubitak.gov.tr


LinkedIn Paylaş