TS ISO/IEC 15504 SPICE Temel Eğitimi


19.1.2020

TS ISO/IEC 15504 SPICE Temel Eğitimi

SPICE olarak da bilinen TS ISO/IEC 15504 standart seti, yazılım süreçlerinin iyileştirilmesi ve yetenek düzeyinin belirlenmesi amacıyla oluşturulmuştur. Standart genel olarak yazılım satın alma, yazılım geliştirme, işletim, bakım ve destek süreçleri için planlama, yönetim, gerçekleştirme, denetim, iyileştirme ve yeterlilik seviyesi belirleme ile ilgilenir. Bu standart seti sayesinde kurumlar süreçlerini işletmedeki yeterliliklerini ölçebilmekte, çalıştığı ya da çalışmayı planladığı tedarikçilerin yeterliliğini belirleyebilmekte ya da süreçlerini iyileştirebilmektedir. Eğitim sayesinde kurumlar süreçlerini işletmedeki yeterliliklerini ölçebilmekte, çalıştığı ya da çalışmayı planladığı tedarikçilerin yeterliliğini belirleyebilmekte ya da süreçlerini iyileştirebilmektedir.

Buna bağlı olarak günümüzde birçok kamu kurumu yazılım hizmeti tedarik süreçlerinde TS ISO/IEC 15504 SPICE standart setine uygunluğu ön şart olarak değerlendirmektedir.

Bu eğitimle birlikte katılımcılar; yazılım yaşam döngüsü süreçleri, süreç yetkinlik ve kurumsal olgunluk seviyeleri, süreç değerlendirme ve referans modelleri vb. konularda bilgilendirilecektir.  Ayrıca katılımcılar, Enstitümüz tarafından gerçekleştirilen TS ISO/IEC 15504 standardı denetim fazlarını, süreçlerin derecelendirilme metodunu ve seviye 1 ve seviye 2 denetimleri kapsamında ele alınan süreçlerin temel pratik ve genel pratiklerini de öğrenme şansı bulacaktır.

Eğitim 12-13 Mart 2020 tarihinde Ankara ilinde düzenlenecektir. Eğitime katılım için ön şart bulunmamaktadır.

Eğitim Kontenjanı 50 kişiliktir. (Yeterli katılım olmaması halinde eğitim tarihi ertelenebilir)

  • Eğitim Yeri: TSE Ankara Kampüs (Necatibey Cad. No:112 Çankaya ANKARA)
  • Eğitim Tarihi: 12-13 Mart 2020
  • Eğitim Saatleri: 09:30 - 17:00
  • Son Başvuru Tarihi:  11 Mart 2020
  • Eğitim ve Sertifika Ücreti:  2350TL + %18 KDV = 2773 TL

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için tıklayınız.


LinkedIn Paylaş