ECSEL 2020 Bilgi Günü


21.1.2020

ECSEL 2020 Bilgi Günü

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ana yararlanıcısının TÜBİTAK olduğu ve sözleşme makamı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olan Ufuk 2020’de Türkiye – II projesi kapsamında 18 Şubat 2020 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi/ İstanbul'da TÜBİTAK ve Boğaziçi Üniversitesi’nin ev sahipliğinde ECSEL Bilgi günü etkinliği düzenlenecek. ECSEL Ortak Girişimi 2020 yılı çağrısı 5 Şubat 2020 tarihinde açılacaktır. Uluslararası başvuru sürecinde, ECSEL projelerinde Türkiye’den de kurum ve kuruluşlar yer alabiliyor. Türkiye ulusal paydaşları için çağrıyı toplam 5 Milyon Avro bütçeyle destekliyor. 

18 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirilecek etkinlikte, Elektronik Bileşenler ve Sistemler alanında faaliyet gösteren uzmanlar bir araya gelerek ECSEL çağrılarına yönelik proje fikirlerini paylaşabilecektir. Etkinliğe katılım sağlayacak Avrupalı paydaşlarla yüz yüze görüşme fırsatı sağlanacaktır.

Etkinlik taslak programı için tıklayınız.

Etkinliğe katılım için kayıt yaptırılması zorunludur, etkinliğe kaydolmak için tıklayınız.

İkili görüşme randevularının etkinlik kayıt sayfasından talep edilmesi gerekmektedir. Görüşme taleplerinin değerlendirilmesi için, proje fikri ve kurum tanıtımları kısımlarının eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

ECSEL Hakkında:

Ufuk2020 Programı kapsamında desteklenen Ortak Girişimleri'nden biri olan Electronics Components and Systems for European Leadership (ECSEL JU), elektronik komponent ve sistemler alanlarında faaliyet göstermektedir. Pazara daha yakın, ürüne dönüştürülmesi daha kolay ve teknoloji olgunluk seviyesi daha yüksek olan projelerin desteklendiği ECSEL projelerinde Türkiye’den de kurum ve kuruluşlar yer alabilmektedir.

ECSEL programına, uluslararası çağrı başvuru sistemi olan “Funding and Tenders Portal” üzerinden online olarak proje başvurusu yapılmaktadır. Ülkemiz araştırmacılarının, çağrı ortağı ülkelerdeki kuruluşlarla oluşturdukları konsorsiyum ile büyük ölçekli proje önerilerini sunması beklenmektedir. Projeyi sunan konsorsiyumun en az 3 farklı ülkeden 3 farklı kurumdan oluşması gerekmektedir.


LinkedIn Paylaş