CTF Programı 2. Etap Eğitimleri Başlıyor


26.1.2020

CTF Programı 2. Etap Eğitimleri Başlıyor

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı ve Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi organizasyonunda “Cyber Anadolu Siber Güvenlik CTF (Capture The Flag)” etkinliğinin 2. Etabı Samsun, Ankara, Isparta ve Van’da gerçekleştirilecek.

Eğitimler, Samsun ve Ankara’da 13-16 Şubat 2020 tarihlerinde Isparta ve Van’da 20-23 Şubat 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Siber Güvenlik CTF Programı’na katılım sağlayabilmek için  https://basvuru.cyberanadolu.com/ adresinden kaydolmak gerekmektedir.

Programa katılım için herhangi bir ücret talep edilmemektedir ve herhangi bir katılım şartı bulunmamaktadır. Programa sadece bir il için başvuru yapılmalıdır.

Etkinlik Programı:

13 Şubat - Temel Ağ Güvenliği

Yerel ağ güvenliği ve yapılandırması ile temel ağ güvenliği ve ağ katmanları üzerinde yapılan saldırı türleri ve önlemleri konu alan eğitimdir.

14 Şubat - Machine Hacking

İşletim sistemi seviyesinde ele geçirme tekniklerinin uygulandığı ve senaryo tabanlı aşamaların uygulandığı gerçek hayata dönük eğitimdir.

15 Şubat - Web Uygulama Güvenliği

Web Uygulama Güvenliği eğitimi, web uygulamalarındaki temel güvenlik zaafiyetlerinin nasıl ortaya çıktığı, saldırgan tarafından nasıl sömürüldüğü ve sömürülmemesi için ne gibi önlemler alınması gerektiğinin anlatıldığı eğitimdir.

16 Şubat - Siber İstihbarat

Açık kaynak uygulamaları kullanılarak hedef sistem üzerinde iz, veri ve bilgi toplayarak bunları sınıflandırma ve siber istihbarat oluşturma amaçlanmaktadır.


LinkedIn Paylaş