Döngüsel Ekonomi Paydaş Buluşması 2. Programı


2.2.2020

Döngüsel Ekonomi Paydaş Buluşması 2. Programı

Ankara Kalkınma Ajansı ve D-Cube (Döngüsel Ekonomi Kooperatifi) işbirliği ile Ankara ODTÜ Teknokent Cozone’da 28 Ocak 2020 tarihinde ikinci döngüsel ekonomi paydaş buluşması gerçekleştirildi.

Paydaş buluşmasının açılış konuşmasını Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık gerçekleştirdi. Şayık, döngüsel ekonominin Türkiye’de özel sektör/girişimcilik ekosisteminde sahiplenilmesi gerektiğini ve bu sayede kaynak israfının engellenerek daha verimli sistemler kurulabileceğini belirtti. D-Cube Döngüsel Ekonomi kooperatifi kurucu üyesi Başak Saral ise döngüsel ekonomi paydaş buluşmalarının 1.’sini, 2019 yılında TechAnkara Proje Pazarı etkinliği sırasında gerçekleştirdiklerini belirtirken, kamu politikası olarak ele alınması gereken döngüsel ekonomi alanında; sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, uluslararası organizasyonlar ve özel sektör arasında kurulacak işbirliklerinin önemine dikkat çekti.

Panel oturumlarda; TÜBİTAK, TEYDEB Girişimcilik Destekleme Grubu Yürütme Kurulu Üyesi Dr. Sinan Tandoğan, Ankara Kalkınma Ajansı İş Geliştirme ve Strateji Birim Başkanı Dr. Coşkun Şerefoğlu,  Zafer Kalkınma Ajansı Uşak Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Osman Köprücüoğlu, OSTİM Teknopark Genel Müdürü Dr. Derya Çağlar, TTGV-HİT Program Yöneticisi Evren Bükülmez, İklim.co Kurucu Ortağı Kerim Erikçi, Yerli Yeşil Yeni Platformu Koordinatörü & Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murad Tiryakioğlu, İzocam Pazarlama Direktörü ve TTMD Başkanı Dr. Kemal Gani Bayraktar sunumlarını gerçekleştirdiler ve döngüsel ekonomi alanında kurumların faaliyetleri hakkında katılımcıları bilgilendirdiler.


LinkedIn Paylaş