COVID-19 ile Mücadelede İçin 3 Boyutlu Yazıcı Kolektif Üretim Hareketi


24.3.2020

COVID-19 ile Mücadelede İçin 3 Boyutlu Yazıcı Kolektif Üretim Hareketi

COVID-19 ile Mücadelede İçin 3 Boyutlu Yazıcı Kolektif Üretim Hareketi kuruldu. 3 boyutlu yazıcılarda üretilen parçalar, ihtiyaç anında orijinal parçaların yerini daha kısa sürede alabilecek.

Kurulan ağ, gönüllülük esasına dayanarak; Covid-19 ile mücadelede sahip olunan 3 boyutlu yazıcı potansiyeli ile medikal parçalara, araç ve gereçlere ihtiyaç duyan hastaneleri desteklemek ve kişisel korunma ihtiyacına 3 boyutlu yazıcı teknolojileri ile cevap vermeyi amaçlıyor.

Tedarik zincirlerinin kırılmasına sebep olan salgın sebebiyle ithal edilmesi, maliyeti yüksek ve sayıca çok olması gereken kritik medikal parçaların, oluşturulan Türkiye 3D yazıcı Ağı’ndaki 3D yazıcılar ve Türkiye çapındaki 3D üretim laboratuvarlarında 3D yazıcılarla üretilip ihtiyacı olan hastane, sağlık kuruluşu ya da kişilere ulaştırılması sağlanacak.

Üç boyutlu yazıcılar ile siperlikten oksijen valfine kadar ihtiyaç duyulan bir çok parça üretilebiliyor. İtalya 3 boyutlu yazıcıda basılmış oksijen valflerini kullanıyor.

Sisteme 73 ilden 1400 adet 3 boyutlu yazıcı eklenmiş durumda. 3 boyutlu yazıcınız varsa sisteme dahil olabilir veya hammadde desteğinde bulunabilirsiniz.

Ağın İletişim Adresleri:

İnternet Sitesi: https://3boyutludestek.com/

Facebook: https://www.facebook.com/3BoyutluDestek

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/3boyutludestek/

Twitter: https://twitter.com/3BoyutluDestek

Instagram: https://www.instagram.com/3boyutludestek/


LinkedIn Paylaş