KOBİ ve Girişimciler İçin Online “Alternatif Finans” Kursu


15.8.2019

KOBİ ve Girişimciler İçin Online “Alternatif Finans” Kursu

Ufuk 2020 programı tarafından desteklenen Altfinator Projesi kapsamında; KOBİ, girişimci ve star-up kuruluşlara yönelik olarak ücretsiz online “alternatif finans” eğitimi düzenlenecektir. 7 Ekim’de başlayacak dersler 25 Ekim 2019 tarihinde son bulacaktır.

Gün geçtikçe klasik banka fonlarının yanında; kitle fonlama açarları, melek yatırımcılar gibi alternatif finans kaynaklarının kullanımı artmaktadır. Bununla birlikte, finansal danışmanlar, şirketler, aracılar ve geleneksel finans işletmecileri için alternatif finansmanın nasıl çalıştığını, var olan çeşitli alternatif finans hizmetleri türleri arasındaki temel farkların neler olduğunu ve bir şirketin gelişiminin farklı aşamalarında kendine özgü ihtiyaçlarına uygun bir alternatif finans hizmetinin nasıl tanımlandığını tespit etmek genellikle zordur. Blockchain gibi bilgisayar tabanlı uygulamaları da dahil ettiğimizde işler iyice zorlaşmaktadır.

Kursun amacı; katılımcılara, alternatif finans ve FinTech (Finansal Teknolojiler) konusunda temel ve ileri düzeyde bilgi sağlamaktır. Gerçekleştirilecek “Alternatif Finans” kursu; girişimcilerden, finansal danışmanlara kadar geniş bir kitleye hitap etmektedir. Kurs sonunda katılımcılar için aşağıdaki kazanımlar beklenmektedir:

  • Avrupa'daki alternatif finans ekosistemi hakkında bilgi edinilmesi;
  • Alternatif finans sektöründe önerilen en iyi uygulamaların öğrenilmesi;
  • KOBİ'lere başarılı bir şekilde alternatif finansman sağlamak için yetkinlikler ve becerilerin geliştirilmesi;
  • FinTech ve FinTech Innovation'ın hakkında bilgi edinilmesi.

Bağlantılar:

Ayrıntılı Bilgi (Altfinator İnternet Sitesi)


LinkedIn Paylaş